7 порад як вибрати шкільний рюкзак

Коли діти з відчаєм відпускають останні дні літа, у батьків, окрім звичайної роботи з’являються ще одна: підготувати свого непосидька до початку нового етапу шкільного життя.

Під кінець серпня канцелярські магазини забиваються, наче метро в час пік, батьки закуповують школярські приладдя, галасливо обговорюючи ту, чи іншу річ.

Ви, стоячи в такій черзі невимушено теж приймаєте участь у таких бесідах, якщо тема розмови стосується вас. Обговорити який малюнок повинен бути на зошиті, перерахувати кількість потрібних олівців. Шкільна форма: за і проти. Місткість пеналу… Погодьтесь, таких проблем безліч. Але, безумовно, найактуальніша річ у шкільному арсеналі — це ранець. Подумайте самі! Його форма, колір, місткість. І чи сподобається він вашому школяру?

Слухаючи в черзі сусідку, яка «не вперше вибирає рюкзак» і керується тільки його зовнішнім виглядом можна зробити хибні висновки й помилитись у виборі. 

І для того, щоби ви не створювали собі проблем та не забивали голову дурницями, ми проаналізували безліч теоретичного матеріалу, проконсультувавшись із лікарями та перевірили це на практиці. Ми склали список практичних порад, якими варто користуватись під час вибору ранця і з радістю надаємо його вам!

1. Матеріал

Ви теж, безсумнівно, проходили шкільні роки і знаєте всю красу цього етапу життя. Те, що шкільний рюкзак окрім основної функції ще може виконувати безліч інших вам відомо. Для прикладу, це універсальний м’яч для гри у футбол, баскетбол та волейбол на модифікованих майданчиках типу шкільної кімнати. Чудові санки в зимовий період на гірці. А ще портфель не піддається законам гравітації: чому б, заходячи в клас, не жбурнути ним до своєї парти? Знайомо? Звичайно ж. Тому будьте уважними, коли підбираєте матеріал. Рекомендується водонепронекний нейлон, який витримає дощову погоду чи приземлення в калюжу. Дітям не поясниш, що це не м’яч. Ретельно передивіться шви, з’єднання та змійки. Фурнітура повинна бути якісною та міцною.
Прискіпливо вибирайте матеріал ніби це військовий рюкзак!

2. Форма

Рюкзак і ранець. За і проти

В силу забаганок віку, підлітки після 5 класу навряд чи захочуть маленький ранець. Тому тоді потрібно орієнтуватись на стильні рюкзаки. Але що вибрати до 4 класу? 
Ранець ідеальне рішення для шкільного періоду впритул до 4–5 класу. 
Чому? Розрахований на маленьку кількість шкільних принад, він не буде заважати маленькій дитині вільно пересуватись. Слідкуйте за тим, щоби він не створював дискомфорт школяру. А ще, головний плюс шкільного ранця це жорсткий каркас, який грамотно розподіляє вагу відносно тіла дитини. Та запобігає псуванню підручників і зошитів, які в «мішкуватому» форм-факторі дитячого дипломату швидко загинаються і втрачають зовнішній вигляд.

3. Ортопедична спинка. 

ортопедична спинка рюкзака

Переважна більшість каркасних ранців обладнані ортопедичною спинкою. Чому її наявність так важлива для дитини молодшого шкільного віку?
В той період розвитку скелет дітей ще формується і вага книжок та зошитів, яка вам здається незначною, може серйозно вплинути на формування кісточок. Ортопедична спинка ранця розрахована під дитячий хребет, підтримує осанку та загалом допомагає правильному росту і формуванню дитячої фігури. Також така спинка не створить дискомфорту при спекотній погоді чи фізичній активності за рахунок того, що обладнана сіткою. Перфоровані підкладки активно вентилюються та запобігають потовиділенню, що є дуже важливим аспектом! Застуджена спина в дітей приводить до серйозних наслідків. Тому ортопедична спинка незамінний атрибут шкільного ранця.

Великий вибір рюкзаків із ортопедичною спинкою є на Рідній Сумці.

4. Лямки

Обов’язково повинні регулюватись і не тиснути в плечі. Оптимальна ширина лямок у районі 5 сантиметрів. Менші — тиснуть та не так розподіляють вагу. Більш ширші будуть злітати з тендітних дитячих плеч відповідно. Так як лямки на собі тримають вагу ранця і його вмісту, матеріал, з якого вони виконані, повинен бути мягким. Ідеально — такий, як на спинці.

5. Функціональність

Сучасні шкільні ранці витіснили проблему «дамської сумочки». Якщо ви привчили дитину до педантичності, вона ніколи не буде копирсатись у недрах ранця в пошуках потрібного олівця чи зошита. Усе на своїх місцях. Відділ для підручників, місце для їжі чи кишенька пляшки з бокової сторони. для Більшість моделей обладнані інтегрованим пеналом та посиленим відділом для зошитів, тому потребність у папці відпадає.

6. Оздоблення та зовнішній вигляд.

шкільний рюкзак з машинкою

А на цьому етапі будьте готові до запеклої контраргументації від дитини. Те, що подобається вам ніколи не буде подобатись школяру. Тому керуйтесь їх бажанням при виборі ранця. А ще крутіше, коли ви знаєте, який мультик до вподоби вашому невгамовному чаду, який автомобіль облюбував хлопчик чи яка лялька улюблена у вашої донечки. Зробіть сюрприз! Купіть шкільний ранець з улюбленим персонажем дитини та зробіть її походи до школи маленьким святом. Але не розраховуйте ранець «на виріст». Інтереси в дітей міняються зі швидкістю звуку, якщо не світла. Якщо Блискавка Маквін супроводжував дитину в першому класі, велика ймовірність того, що в другому чи третьому класі дитина захоче ходити до школи разом із Суперменом. 
Велику роль грає безпека. Незважаючи на те, що дитячий ранець і так яскравий, він має бути обладнаний світловідбивачами для кращої видимості на вулиці. 

7. Перехід на новий рівень. Шкільний рюкзак для 5-го класу і старше

Тут усе набагато простіше. Тіло п’ятикласника вже сформоване, можна дозволити рюкзак або сумку на одну лямку. За зовнішній вигляд рюкзака теж не переживайте — підлітки віддають перевагу абстрактним картинкам або просто певному кольору.

рюкзак із абстракцією